לוגו רדיו הכוכב

לוגו רדיו הכוכב
לוגו רדיו הכוכב

רדיו הכוכב מ1945

שישים ושנים שנים ללא הפסקה פועלת החנות והמעבדה הנוספת של אלדד הם עסק של מכירה ותיקון ציוד שמע – מערכות סטריאו, פטיפונים, טיפים, רמקולים, טלוויזיות ועוד.
ההיסטוריה מספרת שבימים הראשוניים שלאחר מלחמת השחרור והקמת המדינה – אפשרו לעסקים קטנים ולבעלי מלאכה זעירים להשתלב בין בתי הרחוב וכך נוסד ע"י אלדד : "רדיו הכוכב".
כבר בשנות העשרים לחייו עסק אלדד בתיקונים ומכירות של רדיו, מגברים, רמקולים ואפילו בציוד חשמלי ביתי כגון: מגהצים, קומקומים וכו' כדי להתקיים.
בתום שירותו הצבאי בחיל האויר תקן, בנה ומכר מקלטי רדיו ומגברים.
באירועים גדולים והמוניים של ימי בחירות וחגים, הפעיל מערכות הגברה ורמקוליו השמיעו בכיכרות וברחובות תל אביב נאומים ומוסיקה.

בשנות השישים הפך אלדד ליבואן הראשון של חברת "סנסואי", הראשון שהביא ארצה סטריאו אמיתי לשוק.
הוא שפירסם את הסיסמא: "מה שתשמעו זה ענינכם, כיצד ואך תשמעו השאירו לנו".
בשנת 1966 רכש אלדד את הטלוויזיה הראשונה שלו שפעלה על שפורפרות, בתקופה ההיא ניתן היה לצפות בתחנות ירדן ומצרים בלבד, החלו המכירה והתיקון של טלוויזיות שחור לבן לראשונה.
בשנות השבעים החל לפרוח הסטיראו, הופיעו בשוק גם מגברים להרכבה עצמית. יובאו למכירה מגברים , רסיברים, רמקולים ופטיפונים.
כמו כן, בשנים הנ"ל ולאחר השתחררו מצה"ל, הצטרף גם בנו אהוד לעסק והוא ממשיך בהצלחה להפעיל את "רדיו – הכוכב", יחד עם אביו אלדד.

בשנים האחרונות פתחנו אתר באינטרנט בשם: phono.co.il אנא בקרו באתר !

נשמח לראותכם ב"רדיו – הכוכב" רח' המלך ג'ורג' 91-93 ת"א טל: 03-5282449 ונשתדל לשרתכם נאמנה !
אלדד רדיו הכוכב

אלדד רדיו הכוכב
radiostar eldad

יום שני, 14 באפריל 2014

מחטים לפטיפונים

איך מחליפים מחט בתמונות

הרעיון שמאחורי הפטיפון, וליתר דיוק מאחורי התקליטים שהוא מנגן, הוא פשוט: לייצר תנודות מכניות, שירטיטו את האוויר וישחזרו כך את גלי הקול המקוריים  . במכשירים העתיקים ביותר, הדבר בוצע באמצעים מכאניים לחלוטין: בשלב ההקלטה, מחט זעירה שחוברה ל"עור תוף" מלאכותי נדחפה בכוח גלי הקול אל תוך מצע רך מסתובב ויצרה בו הרים וגאיות.
כדי לנגן כמו שצריך, אסור שהמחט תלחץ חזק מדי על התקליט (שלא תשחק אותו, או תילחץ בכוח ולא תוכל לנוע כלל בציר האנכי), ומצד שני אסור לה להיות קלילה מדי, כי אז היא עלולה לאבד מגע. לכן יש, בקצה הרחוק מהמחט, משקולת קבועה שמאזנת את הזרוע פחות או יותר במידה הדרושה. הבעיה היא שאת ראש המחט אפשר להחליף, וזה אומר דגמים שונים בעלי משקל שונה. מה עושים? מכווננים במדויק בעזרת המשקולת הניתנת להזזה, שמולבשת גם היא על הזרוע.


הכנסת המחט לראש בזהירות   אורך חיים של מחט כ1000 שעות נגינה

הדגימה בתקליטורים היא 16 סיביות בלבד וב-16 סיביות   ניתן להגיע ל-65536 ערכים בלבד.זאת לעומת אין ספור ערכים שאפשר להגיע באות אנלוגי.
לכן,צודק מי שאומר שהתחום הדינמי של השמיעה נחות יותר בתקליטורים.זו בדיוק הסיבה מדוע מוזיקאים מקצועיים לא מוכנים לעזוב את התקליטים.

מכירת מחטים  לפטיפונים מכל המותגים 
כדי לשמור על המחט יש לשמור על נקיונה  ולקשור את הזרוע בהובלה רצוי לנקות את המחט  ללא אביזרים חיצונים אלא להחליק את האצבע מצפון לדרום על המחט

ברדיו הכוכב תל אביב ניתן להשיג מחטים מכל הסוגים


משקל הלחץ של המחט על התקלית רצוי שלא יעלה על 2 גרם לכוון את הזרוע לאחר שמאפסים אותה
מכירת כל סוגי המחטים לפטיפונים ראשים שונים 
צלמו ושילחו לאימל radiostarphono@gmail.com נחזור אליכם עם תשובה

אין תגובות: